Ми змушені були вкoлювaти діткам знеболювальне перед сmеpтю: анестезіолог Андрій Сербіна із Маріуполя розповів шoкyючi речі

Кількість постраждалих та вбитих росіянами дітей у Маріуполі наразі складно встановити. Увесь той біль та жах просто не можна осягнути. Діткам, які потрапляли у лікарні Маріуполя з важкими травмами, вколювали знеболювальне перед смертю – врятувати їх уже не могли.

У дітей були важкі травми

Про це розповів анестезіолог Маріупольської лікарні №4 Андрій Сербін. За його словами, загалом було близько 15 постраждалих дітей.

Пригадує, що найстрашніше було, коли привозили людей із черепно-мозковими травмами. Їхня лікарня не спеціалізувалася на нейрохірургії, тому там не було відповідних спеціалістів.

Був епізод, коли надійшли двоє дітей – 10 та 16 років. Вони не були родичами, але їх привезли з одного місця з важкими черепно-мозковими травмами. Лікарі не могли їм допомогти. Лише знеболили. Поклали один на одного. Накрили ковдрою. І все,
– пригадав Андрій.

Лікарі працювали на межі своїх можливостей

Також лікар пригадав, як медикам вдалось врятувати дівчинку Аню. Внаслідок вибуху автомобільне колесо відкинуло та вдарило дівчинку по потилиці.

Один із наших молодих травматологів виконав декомпресійну трепанацію черепа. Операцію, яка взагалі не входить до його зони професійних компетенцій. Це так само, якби терапевт видалив апендицит,
– ділиться Андрій Сербін.

Наразі лікар із колегами уже виїхали з Маріуполя. Залишатись у місті ставало усе небезпечніше, медичних матеріалів для порятунку людей усе менше, а тому не було жодних засобів для допомоги людям.

Ситуація у місті критична

До слова, боєць “Азову” з позивним “Нава” розповіла, що наразі ситуація в госпіталі у Маріуполі критична. Медикам дуже важко працювати під обстрілами – росіяни відразу цілеспрямовано гатять по машинах медичної допомоги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *