Hapeшmi y Kpuмy cnpавgi noчaлucь нeвigвopomнi npoцeсu… Пaлuвo зakiнчyєmьcя. Пpo mypucmiв мoвa нe йge. Bcі poзyмiюmь щo цe kiнeць

У Криму різко зросли ціни на продукти, особливо на овочі та фрукти, а бензин не лише подорожчав, а ще й опинився у дефіциті. Окупаційна влада півострова намагається заспокоїти населення, обіцяє, що ось-ось на заправках бензин з’явиться, а ціни вони контролюватимуть. Однак жителі півострова скаржаться на те, що не можуть заправити А-95, а в деяких місцях можна купити лише за талонами.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Ціни на овочі злетіли

У липні на острові різко злетіли ціни на продукти. До того ж подорожчали сезонні овочі та фрукти, які, навпаки, мали до кінця літа коштувати копійки.

Мешканці Криму розповідають, що вже не можуть дозволити собі зробити багато заготівок на зиму.

“Сподівалася, що в серпні закручу овочі як завжди, а пішла на базар і ледь не знепритомніла: огірки, помідори дорожчі, ніж два-три тижні тому. Запитую продавців: “А що трапилося?” Вони починають розповідати, що подорожчав бензин. Тепер везти товар доводиться не через міст короткою дорогою, а в об’їзд. Але це неправда! Тому що через міст фури з осені ще не їздять. Та й у нас своїх, кримських, овочів вистачає, вони чому стали дорожчі?” – обурюється пенсіонерка із Ялти Валентина Григорівна.

На Ялтинському ринку домашні помідори продають по 150-200 руб. (75-100 грн), огірки – 90-120 руб. (45-60 грн), цибулю ріпчасту – 50-60 руб. (25-30 грн), синя ялтинська цибуля на вагу коштує 130 руб. (65 грн), у зв’язках велика – 250 руб. (125 грн), перець – 120 руб. (60 грн).

Із фруктів: слива по 100 руб. (50 грн), яблука “Слава переможцю” – 120 руб. (60 грн), абрикос – 180 руб. (90 грн), виноград – 130-180 руб. (65-90 грн), лохина – 700 руб. (350 грн).

Провальний сезон у Криму

Крім того, подорожчало м’ясо – свинина, яловичина, курятина, а також яйця, крупи, цукор. Стали дорожчими ковбаси, сир, молочні продукти.

Зросли ціни на техніку, побутові товари, смартфони, комп’ютери, побутову хімію. Дорожчають ліки в аптеках. Мешканці Криму розповідають, що зросли ціни у кафе та ресторанах на 15-20%.

“Раніше ми звинувачували туристів, через яких ціни росли як на дріжджах. А цього сезону пляжі напівпорожні, а то й зовсім порожні. Народу мало, а ціни все одно зростають. У чому причина? Думаю, річ у тому, що рубль дешевшає”, – припускає пенсіонер із Нового Світу Микола Петрович.

За даними Асоціації туроператорів Росії, туристичний сезон на окупованому півострові втратив до 30% туристів. І це дуже занижена цифра. У червні і навіть у липні пляжі півострова відверто порожні.

За даними сервісу Octrovok, кількість охочих відпочити в Криму у пік сезону скоротилася на 50-60%. А якщо у 2021 році на Крим припадало 19% усіх бронювань житла та готелів на території Росії та анексованого півострова, то цього року ця цифра склала 1%.

Підприємці, які хотіли заробити на лежаках, морських розвагах, зазнали значних збитків. Дуже часто можна було побачити картину, як на пляжі стояли абсолютно порожні лежаки, а відпочивальники засмагали на рушниках на безкоштовних острівцях.

“А хто захоче їхати до Криму, якщо він став фактично прифронтовим. Вибухи, ракети щоночі. Окопи на пляжах, військова техніка на дорогах, затори. А поїздка через так звані нові території нікого не вражає, особливо через Маріуполь”, – говорить на умовах анонімності один із туроператорів півострова.

Зникає бензин

На заправках у Криму вже тиждень як вишикувалися черги, а бензин марки А-95 став дефіцитом, його не скрізь можна знайти.

У деяких містах його продають за талонами. “Туристів мало, не можна сказати, що все вони тут у нас розібрали. А дефіцит є”, – продовжує Микола Петрович. Місцеві жителі вважають, що пальне тепер доводиться завозити на півострів в об’їзд, а дефіцит утворюють ще й військові.

Великі заправки Криму почали попереджати своїх клієнтів, щоб вони запасалися пальним, оскільки можуть бути перебої з постачанням. До того ж щодня ціна на бензин зростає.

Окупаційній владі доводиться заспокоювати мешканців. Вони запевняють, що завезли додаткове пальне на півострів і контролюватимуть ціни, спекулянтів покарають. Але це якось мало впливає на споживачів.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *