Ogpaзy gekiльkа kpaїн нanлювaлu нa блokagy pociєю Чopнorо Мopя i nonлuлu в nopmu Уkpaїнu nо зepнo

Одразу три цивільні вантажні судна – з Ізраїлю, Греції та турецько-грузинської реєстрації – подолали російську блокаду в Чорному морі та прибули до одного з українських зернових портів у дельті Дунаю. Це сталося 30 липня.

Про це йдеться в матеріалі Forbes. Після виходу із зернової угоди країна-терорист Росія заявила, що розглядатиме всі кораблі, що прямують в українські порти, як потенційних перевізників вантажів військового призначення.

Над суднами патрулювання проводили не менше 4 військових літаків НАТО: патрульний літак ВМС США P-8, армійський “Челленджер” із радаром сканування поверхні, безпілотник RQ-4 ВПС США та літак раннього попередження E-3 від НАТО.

Жоден із літаків зазвичай не має зброї, але винищувачі НАТО, включаючи італійські винищувачі Eurofighter і румунські F-16, були поблизу в Румунії.

“Повідомлення про три цивільні кораблі, які безперешкодно прибувають в Україну, можуть свідчити про те, що Росія або не бажає, або не може проводити перевірки”, – заявили в Інституті вивчення війни.

При цьому всі три судна ввімкнули свої радіотранспондери, зробивши своє місцезнаходження та курс видимими для всіх, хто має доступ до інтернету та вебсайтів для відстеження суден. Тож кораблі не приховували намір прибути до українського порту.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *